16 Φεβ

Στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε η ετήσια εκδήλωση του Α.Ο. ΠΥΡΓΟΥ,  της ομάδας ποδοσφαίρου της περιοχής μας. Πλήθος κόσμου, φίλων της ομάδας, νεαρών αθλητών και πολλών επισήμων, οι οποίοι ευχήθηκαν στα στελέχη και στα μέλη της διοίκησης υγεία, επιτυχίες και πρόοδο σε όλα τα ποδοσφαιρικά ταλέντα που απαρτίζουν τα τμήματα της ομάδας. Περίπου 150 μικροί και μεγαλύτεροι σε ηλικία ποδοσφαιριστές ήταν παρόντες, ομοιόμορφα ντυμένοι με τις αθλητικές περιβολές της ομάδας, αντάλλαξαν ευχές και πήραν από ένα κομμάτι βασιλόπιτας. Μεταξύ των καλεσμένων παρέστησαν ο Δήμαρχος Παπαστεργίου Δημήτριος, ο Περιφερειακός σύμβουλος κ. Ντίνος Μπάρδας, ο πρόεδρος της ομάδας κ. Αιμίλιος Χρηστάκος και σύσσωμο το διοικητικό συμβούλιο, ο διευθυντής του σχολείου κ. Αντώνης Παπαγεωργόπουλος, πλήθος κόσμου και συνοδοί γονείς των μικρών ποδοσφαιριστών. Η εκδήλωση έκλεισε με τον τυχερό που βρήκε το φλουρί και πήρε μία  πλήρη αμφίεση της ομάδας.