20 Φεβ

Δεύτερη θέση για τρικαλινή ομάδα χορού στον παγκόσμιο διαγωνισμό Livorno in Danza στην Ιταλία, στην οποία μέλος ήταν και η μαθήτρια της Ε’ τάξης του σχολείου μας  Ράνια Δεληντζή. Στον παγκόσμιο διαγωνισμό Livorno in Danza στην Ιταλία πήρε μέρος η ομάδα της σχολής της χορογράφου Μαρίας Γαδετσάκη στις 10-11 Φεβρουαρίου κερδίζοντας την δεύτερη θέση.

Συγκεκριμένα:

Χορογραφία ?A little bird sings? (σόλο)
Ελπίδα Θωμαίδη (κόρη της κυρίας Βασιλικής Γούλα, δασκάλα της ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας).
Ασημένιο μετάλλιο και υποτροφία που περιλαμβάνει μαθήματα για μια εβδομάδα στην ακαδημία DAF της Ρώμης

Χορογραφία ?La Torre XVI? (ομαδικό)
Ασημένιο μετάλλιο στο διαγωνισμό χορογραφίας

Συγχαρητήρια στην μαθήτριά μας Ράνια Δεληντζή και της ευχόμαστε να κατακτήσει πολλά μετάλλια και διακρίσεις στο μέλλον. Επίσης στην Ελπίδα Θωμαίδη, τ. μαθήτριά μας ευχόμαστε να κατακτήσει την κορυφή και να φέρει πολλά μετάλλια στην χώρα.