11 Σεπ

Η σχολική χρονιά όπως πάντα αρχίζει με τον Αγιασμό, για καλή πρόοδο και όλοι μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς να έχουν υγεία και δύναμη, ώστε να ανταποκριθούν στα καθήκοντα και στις υποχρεώσεις. Τους μαθητές υποδέχτηκαν οι δάσκαλοι και ο Διευθυντής, ο οποίος στη σύντομη ομιλία του καλωσόρισε τα πρωτάκια και τα υπόλοιπα παιδιά, αναφέρθηκε στη λειτουργία του σχολείου, στην επικοινωνία των γονέων με τους δασκάλους και στην έγκαιρη προσέλευση το πρωί. Ανακοίνωσε τους εκπαιδευτικούς των τάξεων και κάλεσε την Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου να πει λίγα λόγια και στους γονείς των νηπίων. Ο αιδεσιμότατος π. Αντώνιος με τον βασιλικό και τον σταυρό έρανε όλους όσους παρευρέθησαν στην πρώτη μέρα και έδωσε τις ευχές του Μητροπολίτη κ.Χρυσοστόμου και τις δικές του. Καλή αρχή σε όλους με φώτιση, δύναμη και υγεία!