11 Σεπ

Την Δευτέρα 11/09/2017 κι ώρα 08:00 πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος αγιασμός στο σχολείο μας.

Πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός στο σχολείο μας, για να έχουμε δύναμη και φώτιση καθ’ όλη τη διάρκεια του σχολικού έτους. Ο αιδεσιμότατος π.Αντώνιος Μπίλας χοροστάτησε και διένειμε σε όλους μαθητές και εκπαιδευτικούς τη θεία χάρη. Παρέστησαν οι γονείς των παιδιών, σύσσωμο το συμβούλιο του συλλόγου γονέων και πλήθος κόσμου. Ο Διευθυντής του σχολείου καλωσόρισε όλους τους μαθητές κυρίως όμως τα πρωτάκια για τα οποία το σχολείο άνοιξε την αγκαλιά του. Οι μαθητές με τη λήξη πέρασαν στις τάξεις για να γνωριστούν με τους δασκάλους τους και έδωσαν ζωή σε ένα κτήριο που παρέμεινε κλειστό για όλο το καλοκαίρι. Καλή αρχή, καλή σχολική χρονιά και να είναι δημιουργική για όλους!

Ο Διευθυντής του σχολείου

Παπαγεωργόπουλος Αντώνης