11 Δεκ

Ενόψει Χριστουγέννων στο σχολείο μας διοργανώνεται τα τελευταία χρόνια χριστουγεννιάτικο bazaar από την καθηγήτρια Αγγλικών κα Κοκκώνη Δήμητρα. Μια αξιέπαινη πρωτοβουλία την οποία αγκάλιασαν με πολλή αγάπη οι μαθητές μας και τούτες τις γιορτινές μέρες πουλώντας διάφορες χειροτεχνίες και γλυκίσματα, προσπαθούν με τα έσοδα που θα συγκεντρωθούν να στηρίξουν ιδρύματα και άπορες οικογένειες που έχουν μεγάλη ανάγκη.Τα παιδιά δείχνοντας μεγάλο ζήλο φέρνουν στο σχολείο χειροποίητες κατασκευές για τον χριστουγεννιάτικο διάκοσμο, γλυκίσματα που φτιάχνουν με τη βοήθεια των μαμάδων τους και τα εκθέτουν σε αυτοσχέδιους πάγκους. Είναι τόσο μεγάλη η ανταπόκριση και σχεδόν όλα τα εκθέματα εξαντλούνται από την πρώτη κιόλας ημέρα. Ευχαριστούμε πολύ την κα Δήμητρα, γιατί δείχνει τον δρόμο της αγάπης και της φιλανθρωπίας στους μαθητές μας, ώστε το μήνυμα της Γέννησης να φτάσει σε όλα τα σπίτια  για τη μεγαλύτερη γιορτή της Χριστιανοσύνης, που περικλείεται από τα αγαθότερα πανανθρώπινα συναισθήματα, της αγάπης, της καλοσύνης, της φιλευσπλαχνίας και της αλληλεγγύης.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Παπαγεωργόπουλος Αντώνης