16 Μαρ

Στο πλαίσιο του project «mind games (Πνευματικά παιχνίδια)», που υλοποιεί η Ε’ τάξη του 5ου Δημ.Σχολείου Νάουσας και του προγράμματος «Το σκάκι ως εργαλείο μάθησης και διαπαιδαγώγησης», που υλοποιούν οι ΣΤ1′ και Δ2′ του σχολείου μας, σήμερα, Παρασκευή 16 Μαρτίου, οι μαθητές και οι μαθήτριες γνωρίστηκαν και έπαιξαν σκάκι μέσω διαδικτύου, με το 5ο Δ.Σ. Νάουσας, που πραγματοποιεί ανάλογο πρόγραμμα. Ευχαριστούμε θερμά την διευθύντρια του σχολείου κα Βέρα Αβραμίδου και τα παιδιά των δύο σχολείων, γιατί ήρθαν κοντά, γνωρίστηκαν, έπαιξαν και χάρηκαν πολύ με την διαδικασία. Συμφωνήσαμε να υπάρξει συνέχεια με καινοτόμες δράσεις, νέες παρτίδες, γενικότερη συνεργασία των δύο σχολείων με απώτερο σκοπό την αδελφοποίηση.