15 Ιούν

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή λήξης του σχολικού έτους 2017-2018, που ήταν αφιερωμένη στην ΣΤ΄ τάξη. Η χρονιά κύλησε πολύ ευχάριστα για όλους και βρήκαμε την ευκαιρία να ξαναθυμηθούμε πολλές από τις ευτυχισμένες στιγμές που ζήσαμε όλοι μαζί. Τα παιδιά με την καθοδήγηση της κας Έφης Λάζου είχαν προετοιμάσει ένα θεατρικό το «Παραμύθι Χωρίς Όνομα» και απέδωσαν με τον καλύτερο τρόπο μπροστά στο κοινό που είχε έρθει από νωρίς στο σχολείο μας. Ακολούθησαν τραγούδια από μαθητές όλων των τάξεων με την καθοδήγηση του μουσικού μας κ. Κώστα Χριστόπουλου. Στο τέλος προβλήθηκε βίντεο με τις καλύτερες στιγμές των μαθητών της ΣΤ’ τάξης από όλα τα χρόνια που φοίτησαν στο σχολείο μας. Στο τέλος οι γονείς είχαν ετοιμάσει μπουφέ με δροσερά αναψυκτικά και γλυκίσματα που προσφέρθηκαν σε όσους παραβρέθηκαν στην όμορφη εκδήλωσή μας. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς και ευχόμαστε καλή συνέχεια στο Γυμνάσιο και καλές διακοπές!