13 Δεκ

Λίγες μέρες πριν τα Χριστούγεννα και τις διακοπές, έχει καθιερωθεί να πραγματοποιείται χριστουγεννιάτικο παζάρι από τους μαθητές μας. Οι μαθητές των Ε’ και ΣΤ’ τάξεων του σχολείου μας, με την καθοδήγηση και βοήθεια της κας Κοκώνη Δήμητρας, καθηγήτρια των Αγγλικών επί πολλά έτη στο σχολείο, διοργανώνουν το παζάρι για φιλανθρωπικό σκοπό. Φέρνουν παλιά παιχνίδια,χειροποίητα γλυκίσματα, είδη δώρων, παλιά βιβλία κλπ τα οποία δεν χρειάζονται και τα πουλάνε στους υπόλοιπους μαθητές σε συμβολικές τιμές, με σκοπό να συγκεντρωθούν χρήματα, ώστε να τα προσφέρουν σε ιδρύματα και φορείς που στηρίζουν άπορους, άστεγους, ορφανά παιδιά κλπ. Φέτος το ποσό που συγκεντρώθηκε θα κατατεθεί σε λογαριασμό της «Κιβωτού». Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές που έδωσαν από το υστέρημά τους για τον σκοπό αυτό. Καλά Χριστούγεννα!