14 Μαΐ

Αγαπητοί γονείς, οι εγγραφές στην Α’ τάξη θα πραγματοποιηθούν από 15/5/ 20 έως 29/5/20 στο σχολείο καθημερινά από 08:30 – 10:00πμ.

Για τη διευκόλυνσή σας θα χρειαστείτε ως δικαιολογητικά εγγραφής:

Βιβλιάριο Υγείας Παιδιού

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

Διεύθυνση κατοικίας (από λογαριασμό κοινής ωφέλειας)

Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (αφορά όλους τους μαθητές):

Στο Ολοήμερο Πρόγραμμα δύνανται να εγγράφονται: 1. Οι μαθητές/τριες των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς/κηδεμόνες, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι. Δικαίωμα εγγραφής στο ολοήμερο δίνεται και στην περίπτωση που προσκομίζεται βεβαίωση εργασίας από τον ένα γονέα/κηδεμόνα ή κάρτα ανεργίας από τον άλλο. Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες κτλ. αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους ακόμα και αν δεν έχει εξοφληθεί.

Για περισσότερες πληροφορίες κλικ στον σύνδεσμο που ακολουθεί: