10 Σεπ

Αγαπητοί γονείς και μαθητές του σχολείου μας, ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, θα θέλαμε να σας ευχηθούμε υγεία, πίστη και πρόοδο, για να μπορέσουμε όλοι μαζί με αλληλεγγύη και συνεργασία να βγούμε νικητές απέναντι σε ένα αόρατο και πολύ επικίνδυνο εχθρό τον covid19. Για να τα καταφέρουμε, πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στους ειδικούς επιστήμονες και στον σχεδιασμό του ΥΠΑΙΘ, λαμβάνοντας όμως και όλα τα απαραίτητα μέτρα αυτοπροστασίας και τηρώντας ευλαβικά τις οδηγίες του ΕΟΔΥ. Στην πιο δύσκολη μάχη κανείς δεν είναι μόνος, είμαστε έτοιμοι να χτυπήσει το πρώτο κουδούνι, με κάθε εκπαιδευτικό στη θέση του, με επάρκεια αντισηπτικών και υλικών από την σχολική επιτροπή του Δήμου μας για την προστασία της υγείας μας. Πριν μπούμε όμως στην τάξη για μάθημα, καλό θα είναι να είμαστε σωστά πληροφορημένοι και ενημερωμένοι. Κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο που ακολουθεί, μπορείτε να λάβετε χρήσιμες πληροφορίες που είναι απαραίτητες για την έναρξη. Εκ μέρους των εκπαιδευτικών ευχόμαστε σε όλους καλή σχολική χρονιά με υγεία και ασφάλεια!

Παπαγεωργόιπουλος Αντώνιος