9 Σεπ

Ο Αγιασμός στο 17ο Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Τρικάλων, θα γίνει την Δευτέρα 13/9/21 στις 9:00π.μ.. Η προσέλευση των μαθητών και μαθητριών θα γίνει  σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν ανακοινωθεί από το Υπουργείο Παιδείας.

Τα παιδιά μετά τον Αγιασμό θα αποχωρήσουν.

Την Τρίτη 14/9/21 και στο εξής, τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κανονικά 08:15-13:15μμ και το Ολοήμερο έως 15:00μμ.

ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς που ξεκινά με νέες προσδοκίες, αλλά και την ανησυχία όλων για την εξέλιξη της πανδημίας, οφείλουμε να εφαρμόσουμε τα μέτρα για την αναχαίτιση του αόρατου εχθρού. Εκπαιδευτικοί και γονείς προσπαθήσαμε και με άψογη συνεργασία τα προηγούμενα δύο χρόνια (περίπου) να σταθούμε στο ύψος των περιστάσεων και να είμαστε εδώ, χωρίς να λείπει κανείς. Η πιστή τήρηση των μέτρων, θα εξασφαλίσει και φέτος την αποφυγή των κρουσμάτων και την μετάδοση του ιού.

Συγκεκριμένα για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς προβλέπονται τα εξής:

Η προσέλευση των μαθητών στα σχολεία θα γίνεται, με την προϋπόθεση ότι θα κάνουν δύο φορές την εβδομάδα self test και θα γίνεται επίδειξη της βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος την Τρίτη και την Παρασκευή. Την βεβαίωση τα παιδιά θα την έχουν καθημερινά στην τσάντα τους.

Καλή μας Σχολική Χρονιά!!!