14 Απρ

Μετά από δύο χρόνια, λόγω της πανδημίας, η δημοτική αρχή και ο τομέας πολιτισμού, αθλητισμού και παιδείας διοργάνωσε φέτος όπως παλαιότερα την εκδήλωση για τις Λαζαρίνες. Προσκαλούνται όλα τα σχολεία της πόλης να πάρουν μέρος στο διαγωνισμό για το καλύτερα στολισμένο καλάθι και τα παραδοσιακά κάλαντα του Λαζάρου όπως τα λένε για πάρα πολλά χρόνια τα κορίτσια της περιοχής μας. Οι μαθήτριες όλων των τάξεων του σχολείου μας ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα, έβαλαν τα καλά τους, στόλισαν το καλαθάκι τους, ο Διευθυντής γέμισε το καλάθι τους με καραμέλες και με συνοδεία τις δασκάλες Βάσω Γούλα, Αρετή Μπόμπορα και Ειρήνη Γκούμπλια πήγαν στο Πνευματικό Κέντρο, τραγούδησαν και απέσπασαν όχι μόνο το θερμό χειροκρότημα, αλλά και πολλά κολακευτικά σχόλια για την άψογη εμφάνιση. Και του χρόνου με υγεία, πολλές ευχές για καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα!