14 Ιούν

Ήρθε η στιγμή να αποχαιρετιστούμε για το καλοκαίρι μετά από μια υπέροχη σχολική χρονιά. Η αίθουσα εκδηλώσεων γέμισε ασφυκτικά από γονείς και παιδιά για την γιορτή λήξης που ως είθισται γίνεται κυρίως για την ΣΤ τάξη που μετά από έξι χρόνια στο Δημοτικό οι μαθητές θα πάνε στο Γυμνάσιο. Η φετινή γιορτή όμως είχε έναν ξεχωριστό χαρακτήρα, καθώς η θητεία του Διευθυντή Αντώνη Παπαγεωργόπουλου έληξε και αλλάζει σχολείο από την επόμενη χρονιά. Σε κλίμα συγκίνησης τόσο από τον ίδιο κατά την προσφώνηση, όσο και από τους μαθητές, η πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων κα Σοφία Φίλιου του απένειμε αναμνηστικό δώρο για την προσφορά του έξι χρόνια στο σχολείο. Η γιορτή κύλησε σε ευχάριστο κλίμα με σκετς, τραγούδια και χορούς που ετοίμασαν οι δάσκαλοι των τάξεων με την καθοδήγηση της δασκάλας μουσικής του σχολείου μας. Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά και τους γονείς για όλα όσα περάσαμε όλα αυτά τα χρόνια και ευχόμαστε καλή πρόοδο σε όλους και με νέες δυνάμεις να ανταμώσουμε ξανά τον Σεπτέμβριο. Καλό καλοκαίρι!